Update

27-11-2011

MOC'yk Maksyma

Witam. Dziś przedstawiam MOC'yk wykonany w całości przez Maksyma (lat 8). Jest to wizja lekkiego czołgu sterowanego komputerowo ... i to tyle w tym temacie :) Więcej informacji nie moge przekazać - tajemnica wojskowa :) Oprócz zbudowania samego modelu Maksym wykonał zdjęcia oraz - po raz pierwszy - samodzielnie zrealizował film wykazując przy tym duże zaangażowanie, werbę i sypiąc co rusz pomysłami. Napiszę to bardziej fachowo: scenariusz, reżyseria i samodzielne wykonanie filmu: Maksym.
Od siebie dodam, że podejście do tematu było bardzo profesjonalnie ( czyżby się na kimś wzorował? ;) ). Gratulacje synu!

Film możecie obejrzeć poniżej, a zdjęcia w galerii.Do galerii: LEGO i Inne Klocki > MOC > MOC - dodałem galerię: Maksym - Lekki Czołg

__________________________

Co nowego

22-11-2011

Papercraft

Witam.
Dziś przedstawiamy model papierowy. Model, który jest już w naszej galerii,a doczekał się teraz swojego video. Chodzi o model autentycznej postaci: spadochroniarza Williama J. Guarnere, uczestnika lądowania w Normandii podczas D-Day 6 czerwca 1944 roku. Jednego z głównych bohaterów serialu Band of Brothers, opowiadający o przeżyciach Kompanii E, 506 Spadochronowego Pułku Piechoty należącego do 101 Dywizji Powietrznodesantowej Armii Stanów Zjednoczonych.
Żołnierz, który jeden z nielicznych uczestniczył w trzech z największych ofensywach aliantów: Lądowanie w Normandii, Operacja Market Garden i Ofensywie w Ardenach. Więcej na jego temat znajdziecie w wikipedii ... .


Zapraszam serdecznie do obejrzenia filmu - jest utrzymany w specyficznym klimacie - oraz do odświeżenia galerii. Dodane bardzo fajne zdjęcie ;) .
__________________________

Update

07-11-2011

Czas wolny ... wakacje

Okres wakacyjny to czas, w którym częściej niż w ciągu reszty roku spędzamy nad min. wodą/morzem. W tym też czasie do naszej kolekcji wpadł zestaw z serii Atlantis. Mowa o 7977 - Seabed Strider - Przeszukiwacz Dna Morskiego. Publikowany dopiero teraz ponieważ również postanowiłem sobie zrobić chwilową przerwę w budowie kolejnego MOC'a i tak jakoś skojarzyło mi się ... przerwa ... urlop ... wakacje ... Zestawy z wakacji! Trzeba uzupełnić stronę zestawami, które pojawiły się od wakacji, aby nie narobić za dużo zaległości. No i tak oto chwilowa przerwa od budowy zamieniła się sesyjkę foto, obróbkę zdjęć i publikację :) Zapraszam do galerii.


Do galerii: LEGO i Inne Klocki > LEGO Atlantis > Zestawy oryginalne - dodałem galerię:
7977 - Seabed Strider - Przeszukiwacz Dna Morskiego

__________________________

03-11-2011

Prace Publiczne

Witam. Nawiązując do tytułu - śpiesze z wyjaśnieniem: nie, nie organizuję niczego podobnego. Poprostu jest to zapowiedź kolejnego zestawiku ( pisze zdrobniale bo rzeczywiście jest to malutki zestawik ), który pojawił się w naszych zbiorach. Dokładnie mówiąc jest to zestaw z serii LEGO City 5611 - Public Works - Prace Publiczne. Malutki zestawik, który wpadł w nasze rączki dzięki Pani.A. ( Pozdrawiamy :))

Jaki to zestawik i co zawiera - przedstawiamy w galerii.


Do galerii: LEGO i Inne Klocki > LEGO City > Zestawy oryginalne - dodałem galerię:
5611 - Public Works - Prace Publiczne

__________________________

13-10-2011

10195 - Republic Dropship

Lego: Ultimate Collector Series ma w swoich szeregach bardzo ciekawe zestawy ( część z nich prezentowana we wcześniejszym newsie ). Jednym z nich jest 10195 - Republic Dropship with AT-OT Walker. Zestaw składa się z dwóch modeli: jednostka powietrzna transportowa - Dropship oraz lądowa - AT-OT Walker. Jako, że sam Dropship w budowie i kształcie przypomina 7676 - Republic Gunship myśl przebudowania kanonierki na wersję transportową została przyjęta z aprobatą i rozpoczęły się prace. W założeniu: przebudowa kanonierki plus parę nowych elementów nie powinna trwać długo - max 2-4 dni. Taaaa ... . Jako, że kształtem oba modele są podobne to już w budowie są znaczne różnice. Tym bardziej, że model nie był budowany z seryjnych klocków - jest to składak. Mimo, że przy budowie towarzyszyła oryginalna instrukcja znalazło się parę elementów, które przysporzyły kłopotów.
Przede wszystkim przedłużona część kadłuba łącząca kabinę z tyłem transportowca wymagała zastosowania klocków z serii Technic długich na 15 studów jeden, a potrzeba czterech. Kolejną ciekawostką i wyzwaniem zarazem był uchwyt nośny. Jest on tak sprytnie zaprojektowany, że w momencie kiedy model stoi na ziemi uchwyt wygląda jak wieżyczka pomiędzy silnikami. W momencie kiedy model ma zostać przetransportowany - jednym ruchem odchylamy ją do przodu i z zastosowanych w budowie klocków tworzy nam się prosty, a poręczny uchwyt. Uchwyt po prostu musiał być i budowanie go z klocków, "które były pod ręką" było trudne. Kilkukrotne przebudowywanie tego elementu i elementów przylegających ... Najważniejsze jednak, że się udało.

Lecz to wszystko odchodzi na dalszy plan. Dlaczego? Otóż w czasie budowy postawiony został jeden bardzo ważny warunek - model musi być efektowny i jednolity kolorystycznie. W końcu wzorem był oryginalny model, gdzie paleta kolorów jest ciekawie dobrana - przewaga białego, dopełniające elementy niebieskie i bordowe. W naszych zasobach nie ma tylu klocków w tych kolorach, więc paleta kolorów jest całkiem inna. Uważam, że bardzo ciekawa i dodaje modelowi agresywnego charakteru.
W tym momencie część modelu musiała zostać rozebrana i przerabiana. Kolejne etapy budowy musiały spełniać ww. warunek. Dlatego też budowa "troszkę" się przedłużyła :) . Dokładnie do 19-stu dni pracy. Przebudowa okazała się większym wyzwaniem, niż zakładał plan. Sumując: z kanonierki element, który został wykorzystany bez zmian to ... nie ma takiego. Wszystkie elementy zostały rozebrane bądź gruntownie przebudowane.
Czy się to opłacało? Nasze zdanie jest jednoznaczne, a Wy oceńcie sami. Efekt pracy widać na zdjęciach i filmie.


Aby bardziej przybliżyć wielkość modelu przedstawiam poniżej wymiary. Tutaj jedno słówko wyjaśnienia. Wymiary modeli z lego podaje się w jednostkach zwanych studami. I tak: 1 stud = 0,8 cm.

Wymiary:

- długość: 60 st ( 48cm )
- długość z działkami: 80 st ( 64cm )
- szerokość: 12 st ( 9,5cm )
- wysokość: 29 st ( 23cm )
- rozpiętość skrzydeł: 72 st ( 57cm )
- waga: 1.220 kg.

Zapraszam do galerii oraz na film.

Do galerii: LEGO i Inne Klocki > LEGO Star Wars > Składaki - dodałem galerię:
LEGO Star Wars - 10195 - Republic Dropship

__________________________

27-09-2011

MOC - Obrotowa Platforma

Dzisiejszy MOC powstał przy okazji powstawania innego modelu. Celem było zbudowanie obrotowej platformy do prezentacji innych modeli, MOC'y. Platforma powstała w ciągu jednego popołudnia - jej konstrukcja jak widać nie jest zbyt złożona. Wykorzystuje:


- 1 x PF Medium
- 1 x BatteryBox
- 1 zębatka z56
- 1 ślimak
- przełożenie to 1:56

Platforma funkcję jaką miała spełniać - spełnia zgodnie z założeniami, co widać na filmie. Ograniczeniem jest waga modelu. Maksymalne obciążenie to 0,7 - 0,8kg. Przy cięższych modelach blokuje się zębatka, przeskakuje ślimak, a silnik zaczyna dziwnie brzmieć :).
Ostatecznie z MOC'y jestem zadowolony i na pewno zostanie ona wykorzystana w późniejszych projektach.
Zapraszam do obejrzenia filmu, umieszczenia komentarza, subskrypcji .... oraz do galerii :)Do galerii: LEGO i Inne Klocki > MOC > MOC - dodałem galerię: Obrotowa Platforma

__________________________

Co nowego

19-09-2011

MOC

W jednym z poprzednich news'ów pojawiło się słowo MOC - co to takiego? Wyjaśniam - w środowisku fanów klocków LEGO oznacza ono: My Own Creation a w języku ojczystym: Moje Własne Dzieło - model własnej konstrukcji. Dlatego też - zgodnie z nazewnictwem - jeśli stworzymy jakiś własny model - tematyka obojętna - trafi on do działu MOC'y.
I tak oto galeria: Inne Modele LEGO w dziale LEGO i Inne Klocki została zamieniona na galerię: MOC. Na chwilę obecną oprócz modeli, które już tam były przeniesiony został również model Czołgu, który wcześniej znajdował się w serii Star Wars.


Dodatkowo korzystając z okazji wrzucam tam również ( z braku odpowiedniej galerii ) obiecaną wcześniej zbiorową fotkę modeli LEGO.


Do galerii: LEGO i Inne Klocki > MOC > Zbiorowe foto: Zestawy LEGO - 26-07-2011

__________________________

18-09-2011

StarForce 2011: Relacja foto-video

W dniu 10-09-2011 W Toruniu odbył się zlot fanów Gwiezdnych Wojen czyli Star Force – cykliczna impreza miłośników Star Wars tworzonej przez fanów dla fanów. Oprócz znamienitych gości i atrakcji nie mogło zabraknąć stanowiska z modelami LEGO. I tu duże brawa dla organizatorów ponieważ udało im się zebrać sporą liczbę modeli przede wszystkim z Ultimate Collector Series czyli Serii Kolekcjonerskich. Co w nich takiego szczególnego? Pięciocyfrowy nr modelu? Też, ale oprócz tego pojedynczy zestaw składa się co najmniej z 1000 szt klocków i są naprawdę pokaźnych rozmiarów. Zapraszam - zobaczcie sami.__________________________

Updates

08-09-2011

100% galerii.

Tak! W końcu udało się uzupełnić w 100% kolejną galerię o wszystkie zaległe zestawy/składaki. Mowa o galerii klocków LEGO z serii Star Wars. Może małe podsumowanie:

- ilość modeli: 17
- ilość zestawów oryginalnych: 6
- ilość zestawów "składaków": 10
- ilość MOC'y: 1

Wszytkie te modele "troszkę" miejsca zajmują ( a to przykładowa JEDNA seria ) więc śmiem powiedzieć, że klocków się uzbierało. Przy okazji wrzucę fotkę - zbiorówkę :)
Wracając do galerii. Jak już napisałem w galerii są już wszystkie zaległe fotki zestawów/składaków. W następnych news'ach jeśli pojawią się jakieś informacje na temat serii Star Wars będą to tylko zestawy/składaki/MOC'e, które trafiły do nas po dacie 08-09-2011.
I jeszcze tylko uzupełniająca wiadomość.


Do galerii: LEGO i Inne Klocki > LEGO Star Wars > Składaki - dodałem galerię:
6965 - MINI TIE Interceptor


Do galerii: LEGO i Inne Klocki > LEGO Star Wars > Składaki - dodałem galerię:
4488 - MINI Millennium Falcon

__________________________

05-09-2011

Uzupełnione galerie.

Dziś galerię modeli z serii Star Wars zasiliły dwa - od dłuższego czasu oczekujące na publikacje modele. Są to: 3219 - MINI TIE Fighter oraz 4484 - MINI TIE Advanced. Oba jak wskazuje nazwa są wykonane w skali MINI. Zapraszam do galerii.


Do galerii: LEGO i Inne Klocki > LEGO Star Wars > Składaki - dodałem galerię:
3219 - MINI TIE Fighter


Do galerii: LEGO i Inne Klocki > LEGO Star Wars > Składaki - dodałem galerię:
4484 - MINI TIE Advanced

__________________________

Co nowego

31-08-2011

Nowa seria - uruchomiona

A mowa tu o serii LEGO Racers. Firma LEGO wymyśliła bardzo sprytny patent w tej serii. Mowa tu o "pudełkach". Nie są to typowe kartonowe pudełka ale plastikowe, które po rozłożeniu stają się elementem zestawu, a po zakończonej zabawie w paru ruchach ponownie mamy pudełko do części.
Ale o czym tak naprawdę mowa? - zapytacie. Otórz o 8196 - Escape From Helicopter - Ucieczka Przed Helikopterem.


Do galerii: LEGO i Inne Klocki > LEGO Racer > Zestawy oryginalne - dodałem galerię:
8196 - Escape From Helicopter - Ucieczka Przed Helikopterem

__________________________

Updates

30-08-2011

Uzupełniona galeria.

Dzisiejsze info jest krótkie: została uzupełniona w 100% galeria w serii LEGO Creator - brakujące warianty "B" i "C". Ufff ... sporo tego. Zapraszam.


Do galerii: LEGO i Inne Klocki > LEGO Creator > Zestawy oryginalne - dodałem galerię:
4915 - LEGO Creator: Forklift ( Wzek Widłowy )


Do galerii: LEGO i Inne Klocki > LEGO Creator > Zestawy oryginalne - dodałem galerię:
4915 - LEGO Creator: Conveyor ( Transporter )


Do galerii: LEGO i Inne Klocki > LEGO Creator > Zestawy oryginalne - dodałem galerię:
4918 - LEGO Creator: Helicopter ( Helikopter )


Do galerii: LEGO i Inne Klocki > LEGO Creator > Zestawy oryginalne - dodałem galerię:
4918 - LEGO Creator: Biplane ( Dwupłatowiec )


Do galerii: LEGO i Inne Klocki > LEGO Creator > Zestawy oryginalne - dodałem galerię:
4918 - LEGO Creator: Glider ( Szybowiec )


Do galerii: LEGO i Inne Klocki > LEGO Creator > Zestawy oryginalne - dodałem galerię:
4837 - LEGO Creator: Tram ( Tramwaj )


Do galerii: LEGO i Inne Klocki > LEGO Creator > Zestawy oryginalne - dodałem galerię:
4837 - LEGO Creator: Modern (Nowoczesna Kolej)


Do galerii: LEGO i Inne Klocki > LEGO Creator > Zestawy oryginalne - dodałem galerię:
4838 - LEGO Creator: Jeep ( Jeep )


Do galerii: LEGO i Inne Klocki > LEGO Creator > Zestawy oryginalne - dodałem galerię:
4838 - LEGO Creator: Tow Truck ( Laweta )


Do galerii: LEGO i Inne Klocki > LEGO Creator > Zestawy oryginalne - dodałem galerię:
6741 - LEGO Creator: Speedboat ( Łódź )


Do galerii: LEGO i Inne Klocki > LEGO Creator > Zestawy oryginalne - dodałem galerię:
6741 - LEGO Creator: Shuttle ( Wachadłowiec )


Do galerii: LEGO i Inne Klocki > LEGO Creator > Zestawy oryginalne - dodałem galerię:
6742 - LEGO Creator: Tractor ( Traktor )


Do galerii: LEGO i Inne Klocki > LEGO Creator > Zestawy oryginalne - dodałem galerię:
6742 - LEGO Creator: Telehandler ( Podnośnik )

__________________________

19-08-2011

Nowa galeria.

Szybki update'cik - w związku z budową nowego modelu (!?) - tak, tak - zapotrzebowanie na części wzrosło diametralnie dlatego też w końcu się zmobilizowałem i dokonałem kilku nowych ujęć modelu, który w tym momencie pozostaje tylko dostępny w galerii. Mowa o:


Do galerii: LEGO i Inne Klocki > LEGO Star Wars > Składaki - dodałem galerię:
4490 - MINI Republic Gunship

__________________________

04-08-2011

Nowy filmy, nowe zdjęcia.

Witam.
Dziś update galerii modelu, który już od jakiegoś czasu jest umieszczony na stronie. Doczekał się nowej serii zdjęć w wyższej rozdzielczości oraz, a może lepiej - przede wszystkim filmu, który to ukazuje możliwości i funkcjonowanie modelu. Mowa o LEGO Technic - 8049 B - Long Heandler w połączeniu z 8293 - Power Functions.

Jest to wariant "B" modelu 8049, którego instrukcja budowania jest dostępna w sieci - ale bez ( i to należy podkreślić ) - ale bez zestawu 8293 - Power Functions. Pomysł i montaż umiejscowienia elementów Power Function - samodzielny.
Tymbardziej zapraszam do galerii oraz na film, abyście zobaczyli jak to wyszło.
Standardowo zapraszam do komentarzy na kanale w YouTube.

__________________________

31-07-2011

Świeższe spojrzenie na zdjęcia

Bohater naszych ostatnich news'ów, czyli LEGO Star Wars - 7676 - Republic Gunship ponownie tematem nr 1. W przypływie wiekszej ilości wolnego czasu (urlop :)) postanowiłem poeksperymetować ze zdjęciami, a dokładniej mówiąc - z tłem i obróbką. Zestaw 7676 po raz kolejny trafił przed obiektyw. Nieskromnie powiem tak: efekt jaki wyszedł jest baaardzo zadawalający ale to ja tak to odbieram. A co Wy o nowej wersji zdjęć powiecie? Zapraszam do galerii LEGO Star Wars - 7676 - Republic Gunship

__________________________


VIDEO - zmiana oprawy muzycznej 2

Tak. Po raz kolejny umieszczam film na YouTube z zestawem 7676. Tym razem jednak ze ścieżką dźwiękową jaką planowałem od samego początku, a co za tym idzie - film jest bardziej efektowny. Dodałem też parę nowych slajdów - tak przy okazji :)
Jeszcze raz zachecam do obejrzenia - poniżej w news'ach lub odwiedzin naszego kanału w serwisie YouTube, oddania głosu oraz napisania krótkiego komentarza. Aha - nie zapmnijcie zasubskrybować ;)

__________________________

Update

13-07-2011

VIDEO - zmiana oprawy muzycznej

Po wczorajszym udostępnieniu filmu okazało się, że większości film się nie wyświetlał z powodu ograniczeń SME. Dziś podmieniłem ścieżkę dźwiękową i jest ok.
Jeszcze raz zachecam do obejrzenia, odwiedzin naszego kanału w serwisie YouTube, oddania głosu oraz napisania krótkiego komentarza. Aha - nie zapmnijcie zasubskrybować ;)

__________________________

12-07-2011

VIDEO

Stało się! W związku z tym, że same fotografie nie oddadzą w całości uroku modelu - zwłasza z ruchomymi częściami - powstał film. Tym bardziej, iż medium to jest potężne, a trzeba iść z duchem postępu i mody :). Tak więc w sobotnie przedpołudnie naszła nas myśl, aby nagrać film.
Ale sama myśl o nagraniu to nie wszystko. Przy okazji powstał pewien bardzo przydatny mechanizm ( zagadka: Co to jest i do czego służy na Facebook'u i Twitterze ), skreślony na szybko scenariusz, miejsce akcji no i oczywiście bohater filmu. W bohatera wcielił się ...

Drodzy Państwo! Po raz pierwszy na ekranie! LEGO 7676 - Republic Gunship.I jak? Podobał się film?
Zachęcam wszystkich do odwiedzin naszego kanału w serwisie YouTube, oddania głosu oraz krótki komentarz. Wszelkie pochwały będą mile widziane, a i konstruktywna krytyka będzie miała wpływ na podwyższanie jakości kolejnych filmów.
Tak - na tym jednym na pewno się nie zakończy więc polecam zasubskrybować nasz kanał.

__________________________

Updates

09-07-2011

Kompletny zestaw modeli

Mam przyjemność przedstawić po raz pierwszy w naszej historii kompletny zestaw modeli dedykowany eksploracji kosmosu i NASA czyli kategoria: Space.


Do galerii: LEGO i Inne Klocki > LEGO City > Zestawy oryginalne - dodałem galerię:
3365 - Space Moon Buggy - Pojazd Księżycowy


Do galerii: LEGO i Inne Klocki > LEGO City > Zestawy oryginalne - dodałem galerię:
3366 - Satellite Launch Pad - Platforma Startowa


Do galerii: LEGO i Inne Klocki > LEGO City > Zestawy oryginalne - dodałem galerię:
3367 - Space Shuttle - Prom Kosmiczny


Do galerii: LEGO i Inne Klocki > LEGO City > Zestawy oryginalne - dodałem galerię:
3368 - Space Center - Stacja Kosmiczna

__________________________

Co nowego

08-07-2011

Nowa seria - uruchomiona

I tak z wcześniejszą obietnicą nadrabiamy zaległości związane ze stroną. Zaczynamy od uruchomienia nowej serii w dziale: LEGO i Inne Klocki. Ukończona i umieszczona została seria LEGO City wraz z galeriami.


Do galerii: LEGO i Inne Klocki > LEGO City > Zestawy oryginalne - dodałem galerię:
7241 - Fire Car - Wóz Strażacki


Do galerii: LEGO i Inne Klocki > LEGO City > Zestawy oryginalne - dodałem galerię:
7245 - Prisoner Transport - Transporter Więzienny

__________________________

Updates

05-07-2011

I tak oto za sprawą Geralta z Rivii i jego nowych przygód w grze "Wiedźmin 2: Zabójcy Królów" ruch na stronie delikatnie zamarł - tak to dobre słowo. Ale powiem Wam jedno - naprawdę warto zagrać w tę grę! Podsumowując: Gra roku 2011!

Wracając do spraw bieżących - postaram się nadrobić czerwcowy zastój. Materiału "troszkę" się nazbierało tylko jak to bywa, brakowało - i nadal brakuje - czasu na "ogarnięcie" tego wszystkiego. Tyle wstępem - zaczynamy.
A zaczynamy od:


Do galerii: LEGO i Inne Klocki > LEGO Star Wars > Składaki - dodałem galerię:
7676 - Republic Gunship


Historia budowy.

Taaaak! I oto nastała chwila, na którą długo oczekiwaliśmy z dwóch powodów. Zacznę od powodu drugiego, który brzmi: chcieliśmy sie pochwalić tym modelem - a jest czym! 40cm długości, 10cm szerokości, 25cm wysokości, 40cm rozpiętości skrzydeł i 1,3 kg wagi! o.0 !! 1,3 kg klocków zbite w jedną, jakże piękną i groźną zarazem formę: Republic Gunship! Kanonierka. Robi wrażenie.
Powód pierwszy: ten model MUSIMY zbudować - nie ważne jak długo to potrwa.
Pierwsze zauroczenie Kanonierką to oczywiście saga Gwiezdnych Wojen: część II - Atak Klonów (2002 rok). Później ponownie pojawiła się jako obiekt westchnień w animowanym serialu Gwiezdne Wojny: Wojny Klonów (2008 rok) i tu tak naprawdę, machina ruszyła. Wraz z zdobywającym coraz bardziej popularność serialem zaczęły pojawiać się nowe serie klocków LEGO nawiązujące do pojazdów z sagi i serialu. W tamtym momencie ilość posiadanych przez nas kloców była bardzo mała lecz mimo to nieśmiało zrodził się pomysł budowy tego modelu. Pomysł podsycany kolejnymi odcinkami Wojen Klonów, aż w końcu ... pewnego wieczoru ... zobaczyliśmy oryginalny zestaw LEGO 7676 - Republick Gunship do kupienia! Yeah!! Co za radość! .... tak, radość była ogromna i wprost proporcjonalna do ceny zestawu ( zresztą teraz nadal jest ona ... zaporowa ) ... emocje troszkę wygasły.
Ale pomysł cały czas tkwił w głowie, słowo się rzekło i do tego doszło pewne ułatwienie - instrukcja. Nadzieja odżyła na nowo :) Zaczęło się długie i mozolne "polowanie" na brakujące części. W końcu po chyba dwóch miesiącach zrobiliśmy z Maksem małą rewolucję w modelach, które już były zbudowane ( nie ruszając większości oryginalnych zestawów ), powstała lista części i .... mimo, że brakowało nadal kilkunastu z nich - rozpoczęła się budowa. Budowa była podzielona na etapy/segmenty. Mimo instrukcji nie "szło gładko jak po maśle". Jak wspominałem - brakowało nadal paru części. Wiele z nich można było zastąpić innymi - co oczywiście robiliśmy, zachowując w miarę przybliżony kształt i funkcjonalność. Jednak było to czasochłonne. Nagle okazywało się, że klocek wykorzystany w budowie segmentu "A" lepiej by się sprawdził jako zamiennik w segmencie "C" i do tego pasuje bardziej kolorystycznie. W międzyczasie "polowało się" i "docierały" brakujące części, których nie było można w stanie zastąpić innymi lub wpadał inny pomysł na zamiany. Część trzeba było przebudować, pozamieniać itp. Ale mimo tego postęp prac był widoczny i to motywowało.
Po trzech miesiącach od złączenia pierwszych elementów budowa kanonierki została zakończona. Mimo, że jest to "składak" zachowany jest najważniejszy, charakterystyczny dla tego modelu kształt oraz ruchome elementy tj: rozsuwane w obie strony boczne drzwi, otwierane w górę drzwi kabinowe, luku medycznego, kabiny pilotów, składu rakiet, tylne stanowisko strzelca w raz z działkiem oraz przednie działa. Efekt? Zapraszam do galerii.
Jak to przy budowie większego modelu innego niż oryginał dołączam na końcu galerii parę fotek z etapów budowy.

__________________________

Updates

20-05-2011

Do galerii: PAPIER Modele z Papieru > Postacie > cubeecraft.com - dodałem galerię: Wiedźmin: Kat.

__________________________

Co nowego

17-05-2011

Wiedźmin 2

Dokładnie dziś, tj 17-05-2011 odbyła się światowa premiera najbardziej oczekiwanej gry roku - mowa oczywiście o "Wiedźmin 2: Zabójcy Królów".
W związku z powyższym w naszej galerii nie mogło zabraknąć głównego bohatera - Geralta z Rivii - najbardziej znanego Wiedźmina w historii. I tyle tytułem wstępu. Zapraszam do galerii.


Do galerii: PAPIER Modele z Papieru > Postacie > cubeecraft.com - dodałem galerię: Wiedźmin: Geralt.

__________________________

Co nowego

06-05-2011

Nowa seria - uruchomiona

Maj rozpoczynamy od uruchomienia nowej serii W dziale: LEGO i Inne Klocki > Inne. Ukończona i umieszczona została seria CUBICO wraz z galerią.


Do galerii: LEGO i Inne Klocki > Inne > CUBICO - dodałem galerię:
CUBICO: Satelita


Historia budowy.

Klocki trafiły do nas stosunkowo nie dawno i są dość ciekawą odskocznią od LEGO. Mimo, iż w zestawie jest tylko kilka rodzajów klocków - ale za to w dużej ilości - można z nich wybudować naprawdę ciekawe rzeczy. Począwszy od najróżniejszych figur geometrycznych, a na ... no właśnie. I tutaj ograniczeniem jest tylko wyobraźnia, więc nie dokończę tego zdania.
Tak więc w czasie, kiedy klocki do nas trafiły numerem jeden dla Maksa był ( i nadal jest ) temat kosmosu i spraw z nim związanych - bardziej realnych. W związku z tym na chwilę obecną na bok troszeczkę odeszły Gwiezdne Wojny. Ich miejsce - jak już pisałem - zajęły bardziej "przyziemne", a raczej orbitujące wokół Ziemi ( i innych planet) przedmioty. Mowa o satelitach, wahadłowcach, sondach kosmicznych, łazikach planetarnych itp.
Widząc jak Maksym konstruuje różności z nowych klocków w pewnym momencie zobaczyłem jak zbudował - kulę ... no prawie kulę. W tym momencie dobudowanie "ramion" z bateriami słonecznymi i połączenie ich z "kadłubem" czyli "prawie kulą" to była kwestia kilku minut. Zaproponowałem ten pomysł - efekt możecie obejrzeć w galerii.

__________________________

Updates

27-04-2011

Witajcie! Dziś mała wrzutka do galerii zestawów z serii LEGO Creator. Jak wiadomo z każdego pojedyńczego zestawu można wykonać w sumie trzy różne modele (nie równocześnie). W związku z tym dziś przedstawiam wariant "A".


Do galerii: LEGO i Inne Klocki > LEGO Creator > Zestawy oryginalne - dodałem galerię:
4915 - Excavator ( Koparka )


Do galerii: LEGO i Inne Klocki > LEGO Creator > Zestawy oryginalne - dodałem galerię:
4837 - Locomotive ( Lokomotywa )


Do galerii: LEGO i Inne Klocki > LEGO Creator > Zestawy oryginalne - dodałem galerię:
4838 - Car Transporter ( TIR )


Do galerii: LEGO i Inne Klocki > LEGO Creator > Zestawy oryginalne - dodałem galerię:
6741 - Jet ( Odrzutowiec )


Do galerii: LEGO i Inne Klocki > LEGO Creator > Zestawy oryginalne - dodałem galerię:
6742 - Off-Roader ( Terenówka )

__________________________

12-04-2011

Do galerii: LEGO i Inne Klocki > LEGO Star Wars > Składaki - dodałem galerię:
8014 - Clone Walker

__________________________

11-04-2011

Kwiecień rozpoczeliśmy od prawdziwego wysypu modeli ze świata Star Wars i dziś idąc dalej za ciosem dodaje kolejne galerie modeli z tej serii:


Do galerii: LEGO i Inne Klocki > LEGO Star Wars > Zestawy oryginalne - dodałem galerię:
8017 - Darth Vader Fighter Advanced


Do galerii: LEGO i Inne Klocki > LEGO Star Wars > Zestawy oryginalne - dodałem galerię:
8015 - Assassin Doids Battle Pack


Do galerii: LEGO i Inne Klocki > LEGO Star Wars > Zestawy oryginalne - dodałem galerię:
7672 - Roque Shadow


Model tego statku Roque Shadow pochodzi z gry pt: Star Wars: The Force Unleashed.


Do galerii: LEGO i Inne Klocki > LEGO Star Wars > Zestawy oryginalne - dodałem galerię:
7151 - Sith Inflitrator


W ten oto sposób dobrneliśmy do końca galerii. Nie, nie wszystkich lecz - na dzień dzisiejszy - została uzupełniona w 100% galeria Zestawów Oryginalnych w serii Star Wars!

__________________________

04-04-2011

Do galerii: LEGO i Inne Klocki > LEGO Star Wars > Zestawy oryginalne - dodałem galerię:
7669 - Anakin's Jedi Starfighter


Do galerii: LEGO i Inne Klocki > LEGO Technic > Zestawy oryginalne - dodałem galerię:
8049 - Long Heandler

__________________________

01-04-2011

Do galerii: LEGO i Inne Klocki > LEGO Star Wars > Zestawy oryginalne - dodałem galerię:
7656 - General Grievous Starfighter


Do galerii: LEGO i Inne Klocki > LEGO Star Wars > Składaki - dodałem galerię:
6206 - TIE Interceptor


Historia budowy.

Model ten zachował się już tylko na zdjęciach dlatego też przybliżę Wam troszkę historii budowy. Pomysł na budowę był inspirowany - chyba najbardziej znanym myśliwcem Imperium - TIE Advanced, a dokładnie Darth Vader Fighter Advanced (swoją drogą ów model występuje na stronie - czeka tylko na uzupełnienie galerii ... już niedługo ). Wracając do TIE Interceptor - po zakupie zestawu 8017 - Darth Vader Fighter Advanced pomyśleliśmy, że fajnie byłoby gdyby na półce pojawił się kolejny myśliwiec Imperium. Wybór padł właśnie na TIE Interceptor ze względu na jego nietypowy, a zarazem bardzo ciekawy rozkład skrzydeł oraz dlatego, że właśnie do skrzyni z klockami wpadły odpowiednie klocki - a dokładnie trójkątne płytki na skrzydła.
Rozpoczęliśmy budowę, której pierwszą częścią zajął się Maksym. Składanie przebiegło dość sprawnie - kierowanie się oryginalną instrukcją - choć już na tym etapie trzeba było zastąpić parę klocków innymi. I tak oto cały segment kadłuba wraz z kabiną powstał bardzo szybko. Jednak w momencie kiedy składanie dotarło do momentu łączenia kadłuba ze skrzydłami - rozpoczął się kłopot - jak to zwykle bywa - zabrakło odpowiednich części. W tym momencie musiałem wykombinować jak połączyć kadłub ze skrzydłami zachowując w miarę oryginalny wygląd. Tutaj mam na myśli nie tylko rozstawienie skrzydeł ale także możliwość ich składania. Rozwiązanie, które zastosowałem nadało myśliwcowi bardziej masywnego, opancerzonego i bardziej groźnego wyglądu. Dodałem do tego wszystkiego dodatkowe elementy jak: obrotowe działka na zewnątrz skrzydeł, działka wewnątrz łączeń - po dwa na stronę oraz działka wewnątrz skrzydeł - w tym momencie powstał naprawdę duży i groźny myśliwiec. Z efektu byliśmy bardzo zadowoleni. We flocie Imperium pojawiły się już dwie odrębne jednostki :)

Rozwiązanie, które widać na zdjęciach wraz z przebudowanymi skrzydłami jest moim autorskim pomysłem ^^). Tak musiałem się pochwalić :)Do galerii: LEGO i Inne Klocki > LEGO Star Wars > Składaki - dodałem galerię:
TIE Advanced - z zestawu 10188 - Death Star


Historia budowy.

Flota Imprerium powiększyła się o kolejny myśliwiec - TIE Advanced. Wszystko dzięki temu, iż pewnego dnia przeglądając instrukcję budowy zestawu 10188 - Death Star ( naprawdę duża budowla ) zauważyłem, że jednym z elementów znajdujących się do wybudowania jest właśnie pomniejszona wersja TIE Advanced. Pomniejszona jednak na tyle, aby w kabinie spokojnie zmieścił się pilot. W tym momencie "zapaliła się żaróweczka", a niedawno udana budowa TIE Interceptor tylko zaostrzyła apetyt na kolejny model. Szybki przegląd instrukcji, przeszukanie skrzyni za odpowiednimi klockami tudzież mała podmiana elementów iiii .... taa taaaaam -
Imperium 3 : Rebelianci 0 ;)

__________________________

Co nowego

25-03-2011

Nowa seria - uruchomiona

W dziale: LEGO i Inne Klocki ukończona i umieszczona została seria LEGO Mars Mission wraz z galerią.


Do galerii: LEGO i Inne Klocki > LEGO Mars Mission > Zestawy oryginalne - dodałem galerię:
7694 - MT-31 Trike - Trójkołowy Pojazd Marsjański

__________________________

22-03-2011

Nowa seria - uruchomiona

W dziale: LEGO i Inne Klocki ukończona i umeszczona została seria LEGO Atlantis wraz z galerią.


Do galerii: LEGO i Inne Klocki > LEGO Atlantis > Zestawy oryginalne - dodałem galerię:
8056 - Monster Crab Clash - Monstrualny Krab

__________________________

Updates

20-03-2011

Do galerii: PAPIER Modele z Papieru > Postacie > cubeecraft.com - dodałem galerię: Wiedźmin: Więzień.

Do galerii: PAPIER Modele z Papieru > Postacie > paper-replika.com - dodałem zdjęcia z etapy budowy:
Toy Story: Buzz Lightyear.

__________________________

Co nowego

18-03-2011

Do działu: LEGO i Inne Klocki > Star Wars dodałem nową kategorię: Własne Konstrukcje. W sumie w tej galerii mamy już trzy kategorie: Zestawy Oryginalne, Składaki oraz Własne Konstrukcje. Czym się one różnią?
- Zestawy Oryginalne - jak sama nazwa wskazuje - są tu modele zbudowane z oryginalnych zestawów, wg instrukcji budowy;
- Składaki - są tu modele zbudowane na podstawie instrukcji z oryginalnych zestawów lecz nie wszystkie, a nawet większość klocków nie odpowiada oryginałowi. Oznacza to, że nie jest zachowana kolorystyka modelu, niektóre części nie występują bądź są zastąpione innymi rozwiązaniami. Ostatecznie jednak model wyglądem i funkcjonalnością przypomina oryginał.
- Własne Konstrukcje - wszelakie konstrukcje modeli powiązane ze światem Star Was zrodzone tylko z naszej wyobraźni.

W związku z powyższym postanowiłem przenieść dwie wcześniej umieszczone galerie z: LEGO i Inne Klocki > Inne Modele LEGO > Własne Konstrukcje: Czołg - wzorowany na świecie Star Wars oraz Krążownik - wzorowany na świecie Star Wars do nowej kategorii ponieważ tematycznie są one powiązane ze Star Wars.

__________________________


Nowa seria - uruchomiona

W dziale: LEGO i Inne Klocki ukończona i umeszczona została seria LEGO Creator. Strona zawiera na razie tylko podgląd miniaturek - 18 szt! - z sześciu różnych zestawów. Zapraszam do przeglądania.
aha ... galerie wkrótce zostaną dodane ... ;)


Dodałem również - w celu "narobienia apetytu" - podkład pod kolejne serie:
LEGO City, LEGO Atlantis, LEGO Racer. W tym momencie są w trakcie budowy ...

__________________________

Updates

17-03-2011

Do galerii: LEGO i Inne Klocki > Inne Modele LEGO > Własne Konstrukcje - dodałem galerię:
Krążownik - wzorowany na świecie Star Wars


Z tym modelem wprowadzam pewną zmianę w galerii. Na początku galerii ukażą się zdjęcia gotowego modelu,
a następnie - dla bardziej ciekawskich - etapy historia budowy.

Skoro mowa już o historii budowy należy się krótki opis powstawania, który pozwolę sobie przedstawić. Oto ona:


Historia budowy.

Pomysł na budowę modelu był inspirowany - jakże inaczej - serią Star Wars: The Clone Wars w okolicach połowy sezonu pierwszego. Było to około wiosny 2009. Pomysł się zrodził i ... na razie tylko tyle. Brakowało materiału i czasu do budowy. W końcu w czerwcu 2009 udało się! Materiału ( czyt. klocków ) było dość dużo ( ach te polowania na okazję na allegro - pozdrawiam HAH'a ;) ) i można było zacząć. W międzyczasie pomysł uległ lekkim modyfikacją i postanowiliśmy z Maksem wzorować się na gotowym modelu LEGO: 8039 - Venator class Republic Attack Cruiser. Jednak po przejrzeniu instrukcji budowy okazało się, iż ( jak to zwykle bywa ) nie będziemy mieli przede wszystkim tylu specyficznych klocków. Pozostało wzorować się na kształcie - co również okazało się dość trudne zważywszy na ograniczenia w klockach. Kiedy powstał już cały kadłub i został umocniony pojawiło się największe w trakcie budowy tego modelu wyzwanie - mostek i cetrum dowodzenia. Tutaj trzeba było zachować oryginalny wygląd - bez tego to nie byłby ten sam statek. W końcu z pierwszego pomysłu budowy tego elemetu po około m-cu składania, ciągłego przebudowywania, nowych wizji znalazłem sposób na "nietypowe" połączenie kilku elementów. I w takiej formie - z większymi lub mniejszymi zmianami powstał mostek.
Co z tego wyszło - zobaczcie i oceńcie sami.


Pozostaje jeszcze dorzucić parę słów na temat zdjęć. W większości były robione telefonem i bez zamysłu umieszczenia ich na stronie - stąd takie a nie inne :). Ale przynajmniej jakieś są i możemy się z Wami nimi podzielić.

__________________________

Updates

10-03-2011

Do galerii: LEGO i Inne Klocki > Inne Modele LEGO > Własne Konstrukcje - dodałem galerię:
Czołg - wzorowany na świecie Star Wars

__________________________

Oficjalny start

09-03-2011

Po 1,5 miesięcznym zmaganiu się ze stroną postanowiłem w końcu ją opublikować i dać Wam info o tym wiekopomnym wydarzeniu :) mimo, iż dla większości znajdujących się na stronie modeli nie ma jeszcze uzupełnionych galerii.
Nawiązując do tego - uzupełnianie galerii o poszczególne modele okazało się o wiele bardziej czasochłonne niż na początku się spodziewałem. Dlatego też postanowiłem, że samo uzupełnianie poszczególnych galerii i każde info o tym będzie dobrym tematem do Newsów i tym samym informacją dla Was, że na stronie 'coś się dzieje'. Będę o tym informował również na Twitterze jak do tej pory robiłem o postępie prac oraz na Facebook'u . Na dzień dzisiejszy można rzec: "Status: in progress ... 95% done.".
Dostępne - uzupełnione galerie są wymienione we wcześniejszych newsach - nazwa modelu jest podlinkowana. Oczywiście zachęcam do przejrzenia nie tylko tych uzupełnionych ale i wszystkich kategorii albo zgodnie z podziałem na LEGO i Inne Klocki oraz PAPIER Modele z Papieru - tam się dowiecie czego w najbliższym czasie ( najbliższy czas - jednostka nieszczególnie precyzyjna ;) ) można spodziewać.

Chciałbym również - p o d z i ę k o w a ć - wszystkim osobom, które mnie wspierały, uczulały na błędy ( IE - Welcome to the real world ;) ) i pomagały przy tym projekcie.

__________________________

Updates

08-03-2011

Z okazji Dnia Kobiet wszystkim odwiedzającym Paniom życzę Wszystkiego Najlepszego!


Do galerii: LEGO i Inne Klocki > Inne Modele LEGO > Własne Konstrukcje - dodałem galerię:
Pojazd z bajki "Planeta 51"


Do galerii: LEGO i Inne Klocki > Inne Modele LEGO > Własne Konstrukcje - dodałem galerię: WALL-E

__________________________

07-03-2011

Do galerii: LEGO i Inne Klocki > LEGO Technic > Zestawy Oryginalne - dodałem galerię: Trójkołowiec

__________________________

06-03-2011

Do galerii: LEGO i Inne Klocki > Indiana Jones > Zestawy oryginalne - dodałem galerię:
7621: Indiana Jones and the Lost Tomb


Do galerii: PAPIER Modele z Papieru > Żołnierze > paper-replika.com - dodałem galerię:
Soldier: Paratrooper - Stg. Wild Bill Guarnere

__________________________

Co nowego

Strona startuje!

W dniu 06-03-2011 w końcu dobiegły prace związane z pisaniem/budowaniem strony. W końcu. Tak - w końcu bo pomysł stworzenia strony zrodził się już daaaaawwwwno temu. I tu trzeba przyznać rację pewnym mądrym słową, a brzmiały one jakoś tak: "... więcej czasu i energii tracimy na wymyślanie powodów, przez które nie zabieramy się do zadania, niż jest ich nam potrzebne na jego wykonanie ... " ... ot, tak mądrość ... :)

Ale mniejsza o to. Strona działa i mam nadzieję, że się spodoba. Zapraszam do oglądania - komentowania.

Komentarze - jeśli ma ktoś ochotę - proszę zamieszczać w Księdze Gości.

 

Copyright © 2011. Designed by methos

Liczniki